Матеріально-технічне забезпечення

Заклад дошкільної освіти №16 "Зернятко" розташований в типовій двоповерховій будівлі, загальною площею   681 м2 і зданий в експлуатацію у 1965р. Проектна потужність закладу дошкільної освіти №16 складає 75 місць. Заклад розрахований на 4 групи. На даний час  функціонують 4  групи: 1- І молодша ,1- ІІ - молодша, 1 - середня , 1 - старша група. Усі групи мають окремі групові приміщення, які поділені на навчальноігрові та спальні зони.  Групові кімнати обладнані необхідним твердим і м’яким інвентарем.До складу групової для дітей входять : роздягальня ,групова, спальня, туалет. У кожній групі встановлено умивальники -2 . унітази – 3.

Територія закладу має огорожу по всьому периметру. Кожна група має окремий ізольований майданчик з тіньовими навісами та зеленими насадженнями. Майданчики для дітей раннього віку знаходяться в безпосередній близькості від входу в приміщення. На спортивному майданчику знаходяться:  яма з піском для стрибків, фізкультурне обладнання для виконання основних рухів.

Для виконання завдань розумового, екологічного, трудового, профорієнтаційного розвитку дошкільнят виділено місце під городи.

Навчально-матеріальне  забезпечення відповідає Закону України «Про дошкільну освіту», Закону України «Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення», затвердженого наказом МОН від 11.09.02 №509, типовому переліку обов'язкового обладнання навчально-наочних посібників та іграшок в дошкільних навчальних закладах», СанПіН №3231-85 влаштування і утримання дитячих дошкільних закладів.

В групових приміщеннях створені необхідні умови для якісної організації життєдіяльності дітей. Групи естетично оформлені, затишні, впорядковані меблями відповідно до віку дітей, відповідають гігієнічним та санітарним вимогам. Предметно - ігрове середовище сприяє всебічному розвитку вихованців та відповідає вимогам програми. Ігрові зони обладнані в достатній кількості навчальним та ігровим матеріалом.

Медичний кабінет утримується в належному стані і відповідає  вимогам до оформлення. Наявність медикаментів відповідає  переліку надання першої медичної допомоги.  Забезпечений проточною  водою, є кварцова лампа для проведення профілактики захворювань. Закуплено новий холодильник.

У закладі є необхідна кількість  інвентаря, який промаркований та використовується за призначенням, постійно поповнюється, оновлюється.

Будівля знаходиться у належному стані і відповідає санітарно-гігієнічним нормам. Щороку проводиться поточний ремонт усіх приміщень, ревізія вентиляційних та каналізаційних систем. Встановлено лічильники електричної енергії, теплопостачання та холодної води, водонагрівачі.

У кожній групі є окремі куточки для зберігання посуду. Адміністрація ЗДО направила свою діяльність на залучення спонсорських коштів для влаштування посудомийних зон та встановлення електробойлерів у кожній групі.

За бюджетні кошти було зроблено:

1. У  2011р - нова міні котельня;

2. У  2012р - зовнішня тепломережа;

3. У  2014р - внутрішня мережа теплопостачання;

4. У  2015р - нова покрівля даху;

5. У  2016р- металопластикові вікна;

6. У 2018р. - фасад.

Харчоблок  забезпечений  необхідним технологічним обладнанням, витяжною вентиляцією, електробойлером, холодильниками, морозилкою, жаровою шафою, жаровою  сковородою, електром’ясорубкою ,картоплечисткою, електричною плитою .Зроблений   капітальний ремонт приміщення. Крім того придбано спеціальні кухонні столи,ванни для миття посуду.

Заклад забезпечений комп’ютерною технікою: 5-комп’ютерів, 2-принтери. Широко використовується у роботі закладу Інтернет. Створено сайт ЗДО.  У групах є телевізори, відео,  музичний центр.

У 2012р .був зроблений капітальний ремонт першого поверху: замінено 5 дверей,замінено кахель.

Навчально-матеріальна база оновлюється поступово. В перспективних планах закладу подальше придбання сучасного обладнання. Фінансове забезпечення діяльності навчального закладу здійснюється у відповідності до Закону України «Про дошкільну освіту».